KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna na Kunovické hůrce.
Malá rozhledna na Kunovické hůrce nabízí krásné výhledy do okolí
Rozhledna na Kunovické hůrce.  
Autor / zdroj foto: J. Šlapák / rozhledny.webzdarma.cz

Rozhledna Kunovická hůrka / Kunovice

Dřevěná vyhlídková věž na Kunovické hůrce je součástí naučné stezky Rudolfa Haši. Ze zastřešené plošiny jsou vidět Kunovice, Hostýnské a Oderské vrhy i Beskydy s Radhoštěm a Lysou horou.

Jednoduchou dřevěnou vyhlídkovou věž naleznete na Kunovické hůrce u Kunovic od podzimu 2010. Stala se jedním ze zastavení naučné stezky Rudolfa Haši. Ta začíná u vlakového nádraží Kunovice-Loučka, pokračuje přes obec Kunovice a dál pokračuje cestičkou mezi poli a lány, kolem rybníka. Následuje strmý výstup na vrchol Kunovické hůrky.

Výhledu jižním směrem z třímetrové zastřešené plošiny brání vysoký les na vrcholu Kunovické hůrky. Jsou odtud vidět Kunovice, Hostýnské a v dálce pak Oderské vrchy a Beskydy s Radhoštěm a Lysou horou.

Suvenýry či pohlednici rozhledny je možno zakoupit na Obecním úřadě v Kunovicích, v cukrárně, v prodejně potravin Jednota a Normál. Na obecním úřadě a v cukrárně si můžete pohlednici i orazítkovat upomínkovým razítkem "Naučná stezka prof. R. Haši a Kunovická hůrka". 

Kdo byl Rudolf Haša
Prof. Ing. Dr. Rudolf Haša, Dr. Techn. H.c. se narodil v Kunovicích v roce 1881. Od mládí jej zajímala příroda, následně vystudoval lesnickou školu, poté brněnskou vysokou školu zemědělskou a pro svoji životní dráhu si zvolil lesnictví, ve kterém se stal kapacitou svého oboru. Pro svoji velkolepou činnost však nenašel v totalitní době velkého pochopení, a proto byl nucen svoje životní spisy a knihy tajně vydávat v zahraničí, převážně ve Švýcarsku. V naší republice měl snahu vydat Dějiny české myslivosti, ale pro velký vliv KSČ se mu toto dílo nepodařilo nechat vytisknout. Zemřel v roce 1963. Obec Kunovice mu udělila čestné občanství (1930) a Vysoká škola zemědělská mu přidělila čestný doktorát Dr. Techn. H.c. (1947). Hašovi byl u příležitosti oslav 50.výročí založení Lesnické fakulty v Brně odhalen památník.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.