Zpravodajství

V Rožnově se spouští registrace k novému zubaři, ordinaci otevře v září
Rožnov pod Radhoštěm
Zastupitelé města schválili v únoru finanční zápůjčku novému zubaři na zřízení ordinace v centru města. Nyní se otevírá možnost registrace, která má dvě fáze. Nový zubní lékař začne ordinovat v září.
Nové přechody a jednosměrky zvýší bezpečnost
Valašské Meziříčí
Hned dva nové přechody vzniknou ve Valašském Meziříčí do poloviny prázdnin. S úpravou provozu musí řidiči nově počítat také v ulicích Králova a Pod Oborou.
Rodičky mohou v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí využívat novou porodní vanu
Valašské Meziříčí
Novou relaxační vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Relaxační koupel ve vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení množství podávání léků proti bolesti během porodu.
K zápisu letos dorazilo 315 budoucích prvňáčků
Valašské Meziříčí
V posledních letech se počet nových školáků ve Valašském Meziříčí pravidelně zvyšuje. Nejinak je tomu i v roce 2023, kdy se do prvních tříd pěti městem zřizovaných škol zapsalo o 17 dětí více než v předchozím roce.
Nové vybavení zajistí větší pohodlí rodiček ve valašskomeziříčské nemocnici
Valašské Meziříčí
Porodní sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozšířily své přístrojové vybavení o fetální monitor Avalon s možností bezkabelového monitorování děložní činnosti a tepové frekvence plodu a rodičky. Hlavní předností novinky je, že umožňuje ženám se volně pohybovat v prostorech porodního sálu.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
V Rožnově pod Radhoštěm přivítali 18 nových občánků
Rožnov pod Radhoštěm
Osmnáct miminek přivítalo město Rožnov pod Radhoštěm mezi své občany. Tentokrát bylo více chlapečků, konkrétně jedenáct, holčiček bylo sedm. Vítání občánků proběhlo tradičně v obřadní síni na rožnovské radnici.
Rožnov čeká tradiční jarní bloková očista města
Rožnov pod Radhoštěm
V pondělí 3. dubna 2023 začne v Rožnově každoroční jarní bloková očista. Trvat bude téměř celý měsíc - poslední ulice by měly být uklizeny do 29. dubna. Očistu čeká více než 101 km silnic, 51,5 km chodníků, 55 tis. m2 zpevněných ploch (parkovišť) a 55 běžných metrů schodů.
Valmez má krajské fotbalové středisko mládeže
Valašské Meziříčí
TJ Valašské Meziříčí, oddíl kopané je aktuálně jedním ze tří celků ve Zlínském kraji, který se pyšní nejvyšším možným statutem za práci s malými fotbalisty. Těch mají v klubu aktuálně bezmála 300.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo