VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Městský háj láká k procházkám i poznávání
Městský háj láká k procházkám i poznávání. 
Autor / zdroj foto: Jakub Mikuš

Valašské Meziříčí

Společný česko-slovenský projekt Ťapkání po kopcách na Valašsku i v Kysucích dokončila valašskomeziříčská radnice. Návštěvníkům se díky němu mimo jiné zpřístupnily městské lesy v Podlesí, které skrývají nejednu historickou zajímavost a lidé zde narazí i na medvěda.

„Městský háj v Podlesí patří k oblíbeným výletům rodin a sportovců v našem městě. Chtěli jsme jej však ještě trochu zatraktivnit a přiblížit více lidem. Málo se totiž ví, že zdejší lesy jsou městským majetkem už od roku 1502,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková. Díky spolupráci se slovenským Domem kultúry v Čadci a podpoře Evropské unie tak historii valašskomeziříčských městských lesů přibližuje pět zastavení.

„Lidé se dozví, kde se v Městském háji nachází Rybárka nebo Umrlčí cesta a příjemnou vycházkou dorazí až Pod vrchol. S dětmi si mohou zahrát lesní piškvorky, a když se budou pozorně dívat, spatří také medvěda. Toho v životní velikosti vyřezal slovenský řezbář Michal Husár a rozhodně patří k velkým lákadlům celé trasy,“ doplnila s úsměvem místostarostka Yvona Wojaczková. Okruh Městským hájem měří přes čtyři kilometry a zájemci si k jeho zdolání mohou v Turistickém informačním centru zapůjčit také hole na nordic walking.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.