AKTUÁLNĚ / Aktuálně

K zápisu letos dorazilo 315 budoucích prvňáčků
 
Autor / zdroj foto: Jakub Mikuš

Valašské Meziříčí

V posledních letech se počet nových školáků ve Valašském Meziříčí pravidelně zvyšuje. Nejinak je tomu i v roce 2023, kdy se do prvních tříd pěti městem zřizovaných škol zapsalo o 17 dětí více než v předchozím roce.

Na budoucí školáky čekala tradičně řada úkolů, které měly prověřit jejich znalosti a schopnosti. Paní učitelky pro ně pak měly připravenu drobnou odměnu. „K zápisům do základních škol Křižná, Masarykova, Šafaříkova, Vyhlídka a Žerotínova nakonec přišlo 315 budoucích prvňáčků, přičemž v 58 případech požádali jejich zákonní zástupci o odklad školní docházky. V září by tak mělo do lavic usednout celkem 257 nových školáčků, což je o 26 více než loni. Nechybí mezi nimi ani pět dětí původem z Ukrajiny, které našly azyl v našem městě. Přesné počty však budou známy až na začátku nového školního roku s ohledem na dodatečné zápisy a odklady,“ vysvětlila místostarostka Yvona Wojaczková.

Valašské Meziříčí zřizuje pět základních škol – Křižná, Masarykova, Šafaříkova, Vyhlídka a Žerotínova. Ve městě působí také církevní Základní škola Salvátor (zřizovatel Arcibiskupství olomoucké), Mateřská škola, základní škola a střední škola pro sluchově postižené (zřizovatel Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy) a speciální Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola Valašské Meziříčí (zřizovatel Zlínský kraj).

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.