AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Rožnov čeká tradiční jarní bloková očista města
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Rožnov pod Radhoštěm

Od pondělí 15. března 2021 probíhá v Rožnově každoroční jarní bloková očista. Poslední ulice by měly být uklizeny do 28. dubna.  Majitelé a provozovatelé vozidel stojících na pozemních komunikacích a parkovištích budou o očistě informováni dopravní značkou. Očistu čeká více než 101 km silnic, 51,5 km chodníků, 55 tis. m2 zpevněných ploch (parkovišť) a 55 běžných metrů schodů.

 „Očista bude probíhat denně od 6 do 17 hodin. Prosíme vlastníky vozidel, aby se svými vozy vyklidili parkoviště a jednotlivá stání v daném termínu a tím umožnili bezproblémovou očistu. Efektivnost očisty bude do značné míry záviset na vstřícném přístupu obyvatel a organizací,“ požádal motoristy Miroslav Kovář z odboru správy majetku MěÚ Rožnov, který má blokovou očistu na starosti.

Majitelé a provozovatelé vozidel stojících na pozemních komunikacích a parkovištích budou o očistě informováni dopravní značkou. Toto přenosné dopravní značení bude na dotčených komunikacích umístěno minimálně 7 dnů před zahájením blokové očisty. Neukázněné řidiče, kteří nebudou toto dopravní značení respektovat, bude řešit rožnovská městská policie. Její ředitel Aleš Pilař upozorňuje, že v letošním roce Městská policie Rožnov sáhne k pokutám daleko častěji, než v předešlých letech. „Množství řidičů, kteří nerespektují dopravní značení, se každoročně opakuje a vozidla na komunikacích a parkovištích výrazně komplikují plánovanou očistu. Dle zákona můžeme řidičům uložit blokovou pokutu do výše dvou tisíc korun,“ připomněl Aleš Pilař.

Přesný harmonogram jarní blokové očisty včetně detailního rozpisu jednotlivých ulic a lokalit naleznete na stránkách města.

 

Autor / zdroj: Petra Graclíková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.