AKTUÁLNĚ / Společnost

V Rožnově pod Radhoštěm přivítali 18 nových občánků
 
Autor / zdroj foto: Petra Graclíková

Rožnov pod Radhoštěm

Osmnáct miminek přivítalo město Rožnov pod Radhoštěm mezi své občany. Tentokrát bylo více chlapečků, konkrétně jedenáct, holčiček bylo sedm. Vítání občánků proběhlo tradičně v obřadní síni na rožnovské radnici.

Celkem osmnáct dětí přivítalo ve čtvrtek 30. března 2023 město Rožnov pod Radhoštěm mezi své občany. Rodiče s dětmi a jejich příbuzné pozdravil na radnici při čtvrtečním odpoledni starosta města Jan Kučera a místostarosta Tomáš Gross.

 „Jsme rádi, že můžeme v našem městě přivítat osmnáct nových občanů. Děkujeme rodičům, že si vybrali právě Rožnov, jako místo, kde budou svá dítka vychovávat. Uděláme vše pro to, aby byl Rožnov městem bezpečným a zároveň místem, kde se bude rodičům i dětem dobře žít,“ uvedl starosta města Jan Kučera. Rodiče převzali při této příležitosti růži a pamětní list, miminkům byly určeny drobné dárky, které ze svého rozpočtu hradí město.

Rodiče byli informováni také o projektu Bookstart pro jejich děti, o nabídce knih Městské knihovny Rožnov a také obdrželi poukaz na roční vstup do knihovny, který mohou při první návštěvě vyměnit za čtenářský průkaz pro dítě nebo dospělého.

Doprovodný program si připravili žáci Základní školy Koryčanské Paseky.  

Autor / zdroj: Petra Graclíková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.