AKTUÁLNĚ / Společnost

Výsledky soutěže na podobu bývalé pily představí Valašské Meziříčí online
 
Autor / zdroj foto: Městský úřad Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

Současná doba nepřeje výstavám ani veřejnému představování projektů. Valašskomeziříčská radnice se proto rozhodla seznámit občany s výsledky soutěže na využití pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily ve čtvrtek 8. dubna od 20.00 hodin formou online besedy.

Na konci loňského roku vybrala radnice ve spolupráci s Českou komorou architektů vítěze ideové urbanisticko-architektonické soutěže na využití městských pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily a v blízkém okolí. Devět soutěžních návrhů posuzovala pětičlenná porota, která vítězství přiřkla architektu Miroslavu Mollovi s kolegy Jiřím Příhodou a Soňou Stromšíkovou. „V březnu jsme chtěli všechny soutěžní návrhy včetně toho vítězného představit veřejnosti formou výstavy. Současná epidemická situace nám to ale neumožnila. Rozhodli jsme se tak pro online besedu za účasti starosty Robert Stržínka a také člena České komory architektů a jednoho z porotců Pavla Grasse, v rámci níž veřejnost s návrhy seznámíme,“  řekla Lucie Rapantová, sekretář soutěže s tím, že účast přislíbili také autoři vítězného návrhu.

Moderovaná beseda, kterou zastřeší Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, proběhne ve čtvrtek 8. dubna od 20.00 hodin. Diváci budou moci během vysílání zasílat dotazy, které debatující na konci zodpoví.

Odkaz na živé vysílání besedy naleznou zájemci v dostatečném předstihu na webu města www.valmez.cz.

Všechny soutěžní návrhy jsou k vidění na www.valmez.cz pod záložkou Investice – Křižanova pila.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.