KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Popis: Rozhledna na Kunovické hůrce.
Rozhledna na Kunovické hůrce.
Autor / zdroj: J. Šlapák / rozhledny.webzdarma.cz

Malá rozhledna na Kunovické hůrce nabízí krásné výhledy do okolí

KUNOVICE

Dřevěná vyhlídková věž na Kunovické hůrce je součástí naučné stezky Rudolfa Haši. Ze zastřešené plošiny jsou vidět Kunovice, Hostýnské a Oderské vrhy i Beskydy s Radhoštěm a Lysou horou.

Jednoduchou dřevěnou vyhlídkovou věž naleznete na Kunovické hůrce u Kunovic od podzimu 2010. Stala se jedním ze zastavení naučné stezky Rudolfa Haši. Ta začíná u vlakového nádraží Kunovice-Loučka, pokračuje přes obec Kunovice a dál pokračuje cestičkou mezi poli a lány, kolem rybníka. Následuje strmý výstup na vrchol Kunovické hůrky.

Výhledu jižním směrem z třímetrové zastřešené plošiny brání vysoký les na vrcholu Kunovické hůrky. Jsou odtud vidět Kunovice, Hostýnské a v dálce pak Oderské vrchy a Beskydy s Radhoštěm a Lysou horou.

Suvenýry či pohlednici rozhledny je možno zakoupit na Obecním úřadě v Kunovicích, v cukrárně, v prodejně potravin Jednota a Normál. Na obecním úřadě a v cukrárně si můžete pohlednici i orazítkovat upomínkovým razítkem "Naučná stezka prof. R. Haši a Kunovická hůrka". 

Kdo byl Rudolf Haša
Prof. Ing. Dr. Rudolf Haša, Dr. Techn. H.c. se narodil v Kunovicích v roce 1881. Od mládí jej zajímala příroda, následně vystudoval lesnickou školu, poté brněnskou vysokou školu zemědělskou a pro svoji životní dráhu si zvolil lesnictví, ve kterém se stal kapacitou svého oboru. Pro svoji velkolepou činnost však nenašel v totalitní době velkého pochopení, a proto byl nucen svoje životní spisy a knihy tajně vydávat v zahraničí, převážně ve Švýcarsku. V naší republice měl snahu vydat Dějiny české myslivosti, ale pro velký vliv KSČ se mu toto dílo nepodařilo nechat vytisknout. Zemřel v roce 1963. Obec Kunovice mu udělila čestné občanství (1930) a Vysoká škola zemědělská mu přidělila čestný doktorát Dr. Techn. H.c. (1947). Hašovi byl u příležitosti oslav 50.výročí založení Lesnické fakulty v Brně odhalen památník.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM