KAM NA VÝLET / Historické a zvláštní vlaky

Popis: Novinkou letošního již čtvrtého ročníku série Rožnovské parní léto bude nová parní lokomotiva - Velký Býček s označením 423.041.
Novinkou letošního již čtvrtého ročníku série Rožnovské parní léto bude nová parní lokomotiva - Velký Býček s označením 423.041.
Autor / zdroj: Milan Vojtek
Datum konání: 27. 6. 2020; 18. 7. 2020; 15. 8. 2020; 12. 9. 2020

Rožnovské parní léto přináší čtyři jízdy, Matěje nahradí Velký Býček

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Parní vlaky do Rožnova pojedou! I přes těžké časy, které na jaře způsobila téměř po celém světě pandemie koronaviru, se i v letošním roce mohou především děti těšit na parní vláčky do Rožnova pod Radhoštěm - „Rožnovské parní léto 2020“. Kvůli četnému rušení letních akcí došlo k některým změnám v termínech, ale standardní čtyři letní jízdy zůstávají a potěší všechny fanoušky historických projížděk parním vlakem. Novinkou letošního již čtvrtého ročníku série Rožnovské parní léto bude nová parní lokomotiva - Velký Býček s označením 423.041.   

Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s Českými drahami připravilo také na letošní sezonu 2020 sérii jízd s názvem „Rožnovské parní léto“. Připraveny jsou celkem 4 sobotní jízdy v termínech 27. června, 18. července, 15. srpna a 12. září. I přesto, že drtivá většina letních akcí byla bohužel zrušena, se určitě je do Rožnova nač těšit. První dvě jízdy se konají v sobotu 27. června a v sobotu 18. července.

„V těchto termínech se měly konat dvě velké akce – premiérové Dny města a Pekařská sobota v muzeu. I když byly obě zrušeny, jsme přesvědčeni, že Rožnov i tak má co nabídnout a rádi bychom všechny pozvali do Rožnova na pohodový den. Kromě jízdy parním vláčkem si můžete užít Valašské muzeum v přírodě se všemi třemi otevřenými areály včetně interiérů či Jurkovičovu rozhlednu,“ zve do Rožnova destinační manažer radnice Marek Havran. Další dvě letní jízdy jsou pak spojeny s velkými akcemi, které se v ten den v Rožnově konají. V sobotu 15. srpna je plánovaný Starodávný jarmark v muzeu. Poslední jízda se jede v sobotu 12. září, kdy se koná z června přeložený folklorní festival Ondrášova Valaška a také sportovní akce pro celou rodinu - Švihák rožnovský.  

Novinkou letošního čtvrtého ročníku série jízd historickými vláčky bude lokomotiva, která přebírá vládu po Matějovi 433.002, který byl z Valašského Meziříčí převezen do muzejní expozice Českých drah v Lužné u Rakovníka.

„Jízdy Rožnovského parního léta 2020 odjezdí parní lokomotiva s označením 423.041 zvaná Velký Býček, která byla vyrobena v roce 1924 firmou Českomoravská-Kolben (ČMK) a nedávno prošla generálkou. Velkou výhodou je, že nově je Velký Býček doma ve Valašském Meziříčí (namísto Matěje), což se pro jízdy Rožnovského parního léta velmi hodí,“ říká Josef Vendolský z Českých drah, jenž má rožnovské parní jízdy na starost. 

Jízdní řád Rožnovského parního léta 2020 je oproti minulým sezonám nepatrně pozměněn. V každém ze čtyř termínů parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9.25 a 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11.35 a v 15.27 hodin.

Jízdenky včetně rezervace místa k sezení je možné zakoupit v předprodeji u všech pokladních přepážek Českých drah včetně Valašského Meziříčí a Rožnova p. R. Předprodej jízdenek bude ukončen vždy ve 20.00 hodin v den předcházející dni jízd. Zbylé jízdenky budou prodávány přímo ve vlacích do vyčerpání kapacity (tyto jízdenky nezakládají právo na místo k sezení).  

Autor / zdroj: Petra Graclíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM