KAM NA VÝLET / Turistika, pěší výlety

Popis: Účastnice turistického pochodu Švihák rožnovský.
Účastnice turistického pochodu Švihák rožnovský.
Autor / zdroj: archiv pořadatelů
Datum konání: sobota 12. 9. 2020

Turistický pochod Švihák rožnovský spustil registrace

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Šviháme to zas a znova, dneska jdeme do Rožnova!  Toto heslo razí pořadatelé druhého ročníku turistického pochodu Švihák rožnovský. Akce je naplánována na sobotu 12. září. Připraveno je celkem 14 tras od 7 do 66 kilometrů včetně například kočárkové trasy. Některé startují v Rožnově, jiné třeba v Ostravě, Frenštátu pod Radhoštěm či Frýdku-Místku. Všechny trasy vedou do Rožnova pod Radhoštěm. Na akci se mohou lidé vydat i parní vláčkem, který v sobotu 12. září bude jezdit mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem v rámci akce Rožnovské parní léto 2020. Registrace na turistický pochod již je spuštěna, a to na webu www.svihakroznovsky.cz.

„Chceme zvednout lidi z gauče a v pokoronavirové době je pořádně rozhýbat,“ říká hlavní pořadatel Rostislav Bažanowski. „Před rokem došlo do cíle přes 1055 účastníků a věříme, že se opět dostaneme minimálně na podobnou úroveň. Na startu letošního druhého ročníku všichni přihlášení obdrží startovní číslo se svým jménem a lázeňský oplatek, vybírat mohou ze 14 tras. V cíli na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm, kde bude hrát country kapela, se všichni mohou těšit na originální medaili Švihák rožnovský,“ slibuje Rostislav Bažanowski.

Nejdelší trasa povede z ostravského Bělského lesa, je určená pro cyklisty a měří 65 km. Trasa pro pěší turisty měří 58 km. Dálkoplazi po dvaceti kilometrech dorazí k přehradě Olešná a pak se vydají přes Palkovické hůrky, Hukvaldy, Frenštát pod Radhoštěm a Velký Javorník. Pak už je to na rožnovské náměstí jen z kopečka. Ten, kdo půjde z Frýdku-Místku, tak se musí připravit na 38 km dlouhou trať. Několik tras také vede přes Pustevny a mýtickou horu Radhošť.

„Samozřejmě budeme startovat i z Rožnova. Vyšli jsme vstříc cyklistům a připravili jsme pro ně tři z brusu nové trasy, pěší si zde mohou vybrat z 5 tras. Vycházet respektive vyjíždět budeme vždy z Masarykova náměstí. Největší zájem očekáváme o trasu, která vede z Frenštátu pod Radhoštěm přes Velký Javorník a o kočárkovou trasu, která povede podél Bečvy ke golfovému hřišti,“ popisuje organizátor akce.

Registrovat se mohou nejen jednotlivci, ale i celé rodiny včetně čtyřnohých mazlíčků, kteří také mohou mít své startovní číslo se jménem. Úřady, školy a další instituce včetně firem mohou v rámci teambuildingu ještě více upevnit na několik hodin trvajícím pochodu vztahy svých zaměstnanců a nejen to, mohou zaměstnancům startovné i zakoupit.  

Na Šviháka rožnovského se mohou lidé vydat i parní vláčkem, který v sobotu 12. září bude jezdit mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem v rámci akce Rožnovské parní léto 2020. Z Valašského Meziříčí do Rožnova jedou vlaky v 9.25 a 13.10 hodin, opačným směrem pak jedou v 11.35 a 15.27 hodin.   

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM