SPORT / Ostatní sporty

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
15.10.2019

Luhačovice vybudují hřiště na pétanque, těší se na něj zejména senioři

LUHAČOVICE

Nové hřiště na oblíbenou hru pétanque nabídne svým občanům i široké veřejnosti už brzy město Luhačovice.

„Tak jak připravujeme nové projekty pro děti a mládež, chceme i pro naše seniory tímto hřištěm rozšířit zázemí podporující jejich aktivity. Spolek aktivních seniorů mě mile překvapil svou celkově aktivní činností a zápalem pro hru pétanque. Zároveň si velmi vážím jejich součinnosti a ochotou předvést svou hru během prezentace našeho města v soutěži o destinaci roku „EDEN“. Libí se mi jejich přístup a nové hřiště jim udělá radost,“ poznamenal starosta Marian Ležák.

Pétanque je velice oblíbenou hrou právě zejména u starších generací, protože je fyzicky nenáročný, vhodný v podstatě pro každého. „Hřiště proto bude umístěno u Městské knihovny, protože v budově se schází luhačovický Spolek aktivních seniorů, který bude hřiště často využívat. Se členkami a členy SAS jsme řešili, jak by si představovali konkrétní umístění hřiště. Kvůli plánu realizovat takové sportoviště jsme navíc s vedením TS také navštívili pétanquová hřiště, která fungují v některých městech v okolí,“ přiblížil místostarosta Jiří Šůstek, který má v kompetencích majetkové záležitosti města i sociální věci.

Podle informací Technických služeb Luhačovice, které mají nové sportoviště realizovat, by se s realizací mělo začít už brzy a hřiště má být hotové koncem října. Vzhledem k prostorovým možnostem u knihovny bude mít rozměry cca 4x8 metrů. „To je o něco méně, než hřiště pro  soutěže, ale rekreačním účelům to bohatě stačí. Náklady na stavbu odhadujeme zhruba na něco přes 30 000 Kč,“ doplnil ředitel TS Josef Pučalík.

Občané patřící ke starší generaci se na nové hřiště pro pétanque už velmi těší, jak potvrdila předsedkyně Spolku aktivních seniorů Pavla Zichová. „Máme z toho radost. Chodíváme někdy sice hrát na pískovou plochu Lázeňského náměstí, ale je to dál od centra a navíc tam není dostupné zázemí. Když bude hřiště u knihovny, můžeme si zajít do budovy a v klubovně si udělat kafe. Domlouvali jsme se ale s TS, že kolem hřiště se samozřejmě rozmístí taky lavičky, takže vypít si ho půjde i venku při fandění,“ sdělila Zichová. Jak dodala, mezi luhačovickými seniory zájem o hru, známou kdysi pouze z francouzských filmů, stále stoupá. „Měli jsme jedno stálé družstvo na pétanque, už máme dvě. Kromě stálých čtyřčlenných týmů se ale zapojují i další, takže nás hraje a fandí třeba dvacet,“ dodala předsedkyně SAS. Spolek se dlouhodobě účastní také různých soutěží v Pétanque. „Máme pro družstva i trička se znakem Luhačovic, protože chceme naše město dobře reprezentovat,“ uzavřela Zichová.

Autor / zdroj: Nikola Synek

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM