KULTURA / Přednášky

Popis: Profesor a zkušený cestovatel Jan Husák.
Profesor a zkušený cestovatel Jan Husák.
Autor / zdroj: archiv Jana Husáka
12.11.2019

Na zámku Vsetín startují Cestovatelské úterky. Začne je přednáška o Skotsku

VSETÍN

Přednáška cestovatele Jana Husáka s názvem Skotsko: Kouzlo severu zahájí v úterý 19. listopadu oblíbený cyklus Cestovatelské úterky na zámku Vsetín. Začátek je v 17:00 hodin, těšit se můžete na zajímavé povídání i spoustu úžasných fotografií.

Odborný pracovník Muzea regionu Valašsko, středoškolský profesor a zkušený cestovatel Jan Husák vám v rámci své přednášky přiblíží své zážitky z půlročního pobytu ve Skotsku – zemi kiltů, whisky, dud a vřesu.

Podíváme se do národních parků i na ostrovy, poznáme tajemné hrady a historická města, zažijeme referendum o Skotské nezávislosti i vikingský festival na Shetlandských ostrovech,“ přiblížil Jan Husák. Plné vstupné je 50 Kč, snížené 30 Kč.

Cyklus Cestovatelské úterky nabídne v závěru letošního a začátkem příštího roku celkem pět přednášek. V rámci té další vás Jan Husák vezme 3. prosince na cestu po Španělsku. Vydáte se na voňavý jih do Andalusie i Pyrenejských hor severních Baskických zemí. O dalších přednáškách se dozvíte na www.muzeumvalassko.cz.

Autor / zdroj: Jiří Koňařík

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM