AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Mateřská škola Kraiczova po opravě.
Mateřská škola Kraiczova po opravě.
Autor / zdroj: Jakub Mikuš
14.11.2019

Mateřská škola Kraiczova září novotou

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Za téměř 8 milionů korun nechala valašskomeziříčská radnice opravit Mateřskou školu Kraiczova.

Oprava trvala pět měsíců. „Stavební firma zahájila práce už na konci června, tedy hned se začátkem letních prázdnin. Postupně opravila střechu, vyměnila okna i venkovní dveře a instalovala také novou vzduchotechniku v šesti hernách,“ popsal průběh opravy Pavel Šváb, investiční technik valašskomeziříčské radnice. Všechny vnitřní prostory dokončila firma tak, aby školka začala fungovat hned po prázdninách.

„Už za provozu pracoval dodavatel na zateplení vnějšího pláště, bezbariérovém přístupu k hlavnímu vstupu a nové terase u vstupních dveří na zahradu. Práce navíc dokončil ještě s předstihem,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková a doplnila: „Díky opravě Mateřské školy Kraiczova, kterou jsme částkou cirka osm milionů korun hradili z rozpočtu města, máme ve Valašském Meziříčí další moderní školku, kterou aktuálně navštěvuje 84 dětí.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM