CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
12.11.2019

Lampionový průvod bude tradičně zakončen ohňostrojem

OTROKOVICE

Město Otrokovice a Otrokovická BESEDA ve spolupráci s DDM Sluníčko pořádají s pravidelností lampionový průvod, který bývá zakončen velkolepým ohňostrojem. Ani letos tomu nebude jinak. V předvečer Dne boje za svobodu a demokracii v sobotu 16. listopadu v 16:30 hodin vyjde průvod z parku u Městské polikliniky Otrokovice a končit bude na náměstí 3. května. Na lampionový průvod se mohou těšit zejména menší děti s rodiči, ohňostroj ocení i dospělí.

Účastníci s lampiony se shromáždí v 16.30 hodin v parku před poliklinikou, odkud projde průvod, přes lávku k Otrokovické BESEDĚ na náměstí 3. května. Jakmile na místo dorazí poslední účastník s lampionem, oblohu rozzáří nádherný ohňostroj.

„Na náměstí budou připraveny prodejní stánky s občerstvením, například svařené víno, cukrovinky, káva, sýry, punč, klobásy a světýlka pro děti,“ informovala Lenka Navrátilová z Otrokovické BESEDY, která se podílí na organizaci akce.

Akce je pořádána zejména pro menší děti s doprovodem rodičů, ale projít se se svítícím lampionem mohou i ti starší. Večer bude ukončen ohňostrojem a volnou zábavou za doprovodu kapely CESTUJÍCÍ HUDBA. Jako host vystoupí Magda Malaníková s doprovodem Mirky Soukalové, která živě zazpívá Modlitbu Marty Kubišové.

Před ohňostrojem pronese k veřejnosti pár vět i starostka města Hana Večerková. „Letos si připomínáme třicetileté výročí od „sametové revoluce“. Kromě tradičního průvodu a ohňostroje jsme v této souvislosti připravili celou řadu dalších akcí, které se uskutečňují během listopadu. Chceme na 17. listopad 1989 poukázat, neboť s sebou přinesl jednu z nejvýznamnějších změn České  republiky v naší novodobé historii. Ráda bych na lampionový průvod a následný ohňostroj pozvala obyvatele i návštěvníky Otrokovic,“ uvedla starostka.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM