AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Započala stavba nového parkoviště u mateřské školy.
Započala stavba nového parkoviště u mateřské školy.
Autor / zdroj: Lenka Zvonková
16.11.2019

Valašské Klobouky zbudují bezpečné cesty do škol

VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Do kloboucké školky a školy budou pěší chodit po bezbariérových chodnících a dobře osvětlených místech pro přecházení. Město Valašské Klobouky začíná s budováním druhé etapy projektu Bezpečné cesty do školy, která žákům i veřejnosti zkvalitní trasy v ulicích Dlouhá a Školní. Dojde k rekonstrukci přechodu pro chodce, ke zbudování nového parkoviště, úpravě křižovatky i vzniku příčných prahů ke zpomalení dopravního provozu. Stavba parkovacích stání u mateřské školy byla právě v těchto dnech zahájena.

V první fázi projektu město vystavělo na vlastní náklady parkoviště a chodník pod základní školou. Nyní navazujeme další etapou, která si vyžádá investici více než 10 milionů korun. Díky úspěšné žádosti se nám až 85 % uznatelných nákladů vrátí formou dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ popsala starostka Eliška Olšáková. „Čekají nás práce na podstatných úsecích, které napojí školská zařízení na páteřní bezbariérovou trasu městem. Zbudujeme nový chodník na ulici Dlouhá, zrekonstruujeme stávající chodník na ulici Školní a provedeme další úpravy křižovatek a míst pro přecházení,“ dodala.

Aktuálně byla zahájena výstavba parkoviště v ulici Dlouhá pod mateřskou školou. Počítá se s šestnácti kolmými stáními, z nichž jedno bude vyhrazeno hendikepovaným a jedno rodičům s kočárky. „Stavba bude v nadcházejících týdnech probíhat v závislosti na počasí. Kvůli pohybu stavební techniky dojde u mateřské školy k částečnému omezení provozu, a proto prosíme řidiče i obyvatele o trpělivost,“ uvedl Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

V příštím roce bude pokračovat budování více než 800 m2 nového chodníku na Dlouhé, a to v úseku od školky až po ulici Kopec. Jeho součástí bude také křižovatka, která ulici spojí s novou lokalitou k individuální bytové výstavbě. Na Školní bude zrekonstruováno 470 m2 stávajícího chodníku pro pěší, který dostane bezbariérové úpravy i novou zámkovou dlažbu. Chodník bez bariér povede rovněž od základní školy směrem k autobusové zastávce.

Dnešní přechod pro chodce pod školou bude zrekonstruován a nově osvětlen a přilehlá křižovatka ulic Školní a Dlouhá se dočká kompletní stavební obnovy. Další dvě bezpečná a osvětlená místa pro přecházení pak vzniknou pod mateřskou školou a také při odbočení do ulice Mlýnská, kde sídlí dům dětí a mládeže. Na komunikacích v okolí škol budou vytvořeny vyvýšené zpomalovací prahy ze žulových kostek.

Připravena je ještě třetí a finální část projektu Bezpečné cesty do školy, avšak SFDI obsažené úseky nepodporuje, a proto bude město hledat jiné vhodné zdroje financování. V tomto výhledu je rekonstrukce křižovatky ulic Dlouhá a Sušilova, rekonstrukce komunikace vedoucí ke školní kuchyni a sportovnímu areálu školy, výstavba parkoviště u základní školy i oprava chodníku k domu dětí a mládeže.

Autor / zdroj: Lenka Zvonková

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM