KULTURA / Vánoce

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
12.11.2019

Při rozsvěcování vánočního stromu Otrokovičtí pomohou potřebným

OTROKOVICE

Příležitost k setkání se svými blízkými, přáteli a známými v předvánočním čase opět poskytne akce „Rozsvícení vánočního stromu“. Stejně jako v minulých letech bude událost doprovázena charitativní akcí „Otrokovice pomáhají potřebným“. Tato oblíbená akce se uskuteční v pátek 29. listopadu na náměstí 3. května před budovou Otrokovické BESEDY.

„Již po dvanácté se uskuteční při  „Rozsvícení vánočního stromu“ charitativní akce, jejíž výtěžek poputuje potřebným. Město Otrokovice s přispěním otrokovické Naděje uspořádalo veřejnou sbírku, která bude probíhat dvěma formami, jednak prodejem občerstvení při rozsvěcování vánočního stromu a současně formou shromažďování příspěvků na bankovním účtu. Město Otrokovice vloží jako vstupní kapitál na nákup surovin sto třicet tisíc korun,“ uvedla starostka Hana Večerková. O rozdělení výtěžku bude rozhodovat Zastupitelstvo města Otrokovice. V minulém roce byly vybrané finanční prostředky ve výši přesahující 270 tisíc korun rozděleny mezi organizace Naději, otrokovickou o. p. s., spolek Naděje, Šanci Olomouc a nadaci Národ dětem.

Uspořádat tak rozsáhlou akci, zajistit  potřebné dobrovolníky, hygienické předpisy a další nezbytné organizační záležitosti by se nepodařilo bez spolupráce s otrokovickou pobočkou Naděje. Mimo jiné klienti Naděje letos vytvořili hrníčky s nápisem „Otrokovice pomáhají potřebným“.

„Zájemci si budou moci tento hrníček zakoupit za 50 korun. I to bude příspěvek do veřejné sbírky,“ uvedl ředitel Naděje Pavel Polák. Návštěvníci se budou moci občerstvit svařeným vínem, pro děti pak bude připraven samostatný stánek s nealkoholickým punčovým čajem a dalšími pochutinami. K jídlu bude možné zakoupit grilované maso a klobásy. K zakoupenému jídlu a pro děti budou upečeny voňavé perníčky z dílny partnera akce Městské policie Otrokovice.

Náměstí v centru města ožije přípravami již v dopoledních hodinách. Jakmile bude uvařena první dávka svařeného vína, budou ugrilovány první kousky masa či uzenin, začne se s prodejem. Kulturní program bude zahájen v 15 hodin žesťovým kvintetem Ivana Dřínovského a tradičně zde vystoupí žáci otrokovických základních škol.  Ve druhé části bude hrát a bavit kapela FOXY HUNTERS. Po celé odpoledne, od 15 do 19 hodin, proběhnou v prostorách Otrokovické BESEDY vánoční dílny, které organizuje a zajišťuje DDM Sluníčko. Nebude chybět ani přivítání veřejnosti zástupcem z radnice. Tentokrát se slova zhostí místostarosta Otrokovic Petr Ťopek. Ukončení programu je plánováno na 19 hodin. Prodej občerstvení bude ukončen po vyprodání zásob.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM