KULTURA / Vánoce

Vánoční trhy nabídnou Slzu, Annu K, Lukáše Pavláska a ještě mnohem víc

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Oblíbené Vánoce ve Valmezu startují na náměstí už v pátek 6. prosince. Přinesou bohatý program, v němž nesmí chybět vystoupení hudebních hvězd, široká škála výrobků s vánoční tématikou, ani speciality k jídlu a pití. Letošní Vánoční trhy se navíc obejdou bez jednorázových plastových kelímků.

Program zahájí už v pátek 6. prosince oblíbený celodenní Mikulášský jarmark s rozsvěcením vánočního stromu a mikulášskou nadílkou od 17 hodin. Ve středu 7. prosince na něj naváží tematické Vánoční trhy, které potrvají až do pondělí 23. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely Slza, zpěvačky Anny K, stand up komika Lukáše Pavláska, ale také na Prague Queen – World Tribute Band či Brouci Band – The Beatles revival. „Chybět samozřejmě nesmí ani vystoupení dětí z valašskomeziříčských mateřských a základních škol či místních folklorních souborů a hostů z našich partnerských měst,“ pozvala místostarostka Yvona Wojaczková.

Bohatý program doplní i řada novinek, mezi jinými například kryté posezení s ohřívači. „Největší novinkou však jistě bude zavedení dvouvrstvých papírových kelímků s vánočním potiskem na teplé i studené nápoje u všech prodejců občerstvení. Recyklovatelné kelímky letos nahradí jednorázové plasty a vhodně tak doplní plechové hrnečky s vánoční tématikou, které budou stejně jako loni k dostání za 100 korun ve stáncích s občerstvením,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

O pomyslnou tečku za letošním rokem se pak v úterý 31. prosince postarají Silvestrovské oslavy s novoročním přáním starosty Roberta Stržínka v 18.45 hodin a ohňostrojem o 15 minut později.

Vánoce ve Valmezu pořádají město Valašské Meziříčí a Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš
Popis: Plakát k akci.
Plakát k akci.
Autor / zdroj: Jakub Mikuš

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM