AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
21.7.2020

Teplá voda poteče i během odstávky

Otrokovice

Pravidelná letní odstávka v otrokovické teplárně začne v pátek 24. července, kdy se odstaví kotle i turbíny.

Během odstávky bude probíhat řada oprav, revizí a údržba technologií, které jsou nezbytné pro zabezpečení spolehlivých dodávek tepla a teplé vody v další topné sezoně. Oprava čeká také obě turbíny a dokončí se poslední práce na novém plynovém kotli, který byl uveden do provozu na konci června.

Dodávka technologické páry bude přerušena, ale díky záložnímu zdroji ve Zlíně – Malenovicích budou mít zákazníci teplárny i během odstávky dodávky teplé vody zajištěny.

Technologie budou znovu uvedeny do provozu v neděli 2. srpna. Ve dnech, kdy se bude zařízení odstavovat a znovu najíždět do provozu, mohou obyvatelé v okolí teplárny zaznamenat krátkodobé  zvýšení hluku a tmavší kouř z komína.

Autor / zdroj: Romana Pastuszková

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM