AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Rožnovské Masarykovo náměstí od pondělí 25. listopadu zdobí vánoční strom.
Rožnovské Masarykovo náměstí od pondělí 25. listopadu zdobí vánoční strom.
Autor / zdroj: Marek Havran
25.11.2019

Vánoční jedle již je na Masarykově náměstí. Rozsvítí se v pátek 29. listopadu

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Rožnovské Masarykovo náměstí od pondělí 25. listopadu zdobí vánoční strom. Po několika letech nadvlády smrku, se tentokrát jedná o zhruba desetimetrovou jedli, kterou městu věnoval pan Mandula z rožnovské městské části Rybníčky. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a také rozsvícení Betlému karpatského lidu se uskuteční v pátek 29. listopadu od 16.00 hodin, samotný akt rozsvícení je plánován zhruba na 17.10 hodin.

Rozsvícení vánočního stromu a spolu s ním i Betlému karpatského lidu je v Rožnově tradiční součástí předadventního kalendáře. V letošním roce se desetimetrová jedle poprvé rozsvítí v pátek 29. listopadu. V rámci doprovodného programu, připraveného T klubem – kulturní agenturou, se můžeme těšit na hudební nadílku Gábiny a Katky. Děti si mohou přinést také své napsané vánoční přání. Odesílat se bude Ježíškovi andělskou poštou. Samotný akt rozsvícení vánoční strom se rozsvítí cca. v 17.10 hodin. Ještě předtím mohou děti zamířit na hlavní budovu MěÚ na Masarykově náměstí na vánoční tvořivou dílnu. Ta bude otevřena od 16.00 do 17.30 hodin a její součástí bude zdobení perníčků a výroba vánočních ozdob – andílků, svícínků a dárkových tašek. Celá páteční akce začíná už v 16 hodin, samotný akt rozsvícení je plánován cca. na 17.10 hodin.

Při rozsvícení stromu se rozžhne 24 světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod. Kromě vánočního stromu je součástí výzdoby Masarykova náměstí také 107 prvků převěsů a girland, které budou pověšeny po celém obvodu náměstí a jejich rozvěšování již začalo. Vánoční osvětlení ozdobí také ulici Lázeňskou a lávku pro pěší u Společenského domu, spuštěno bude všechno souběžně s rozsvícením vánočního stromu v pátek 29. listopadu.

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Rožnov navazuje na úspěšný vánoční plecháček. V nových motivech je rozhledna, muzeum či Radhošť

Město Rožnov navazuje na úspěšné vánoční adventní hrníčky (plecháčky) a připravilo novou sérii plecháčků a také látkových tašek s motivy Rožnova pod R

Manželé Poláchovi oslavili zlatou svatbu

Po 50 letech společného soužití si v sobotu 1. srpna své Ano znovu řekli manželé Oldřiška a Josef Poláchovi z valašskomeziříčské místní části Juřinka.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od do

DNES SE STALO

ZAJÍMAVOSTI14. srpna 1248

začala stavba kolínské katedrály, která bude trvat celých 632 let.

HISTORIE14. srpna 1431

porazila husitská vojska v bitvě u Domažlic pátou křížovou výpravu vedenou markrabím Friedrichem Braniborským a kardinálem Juliánem Cesarinim.

SPORT14. srpna 1936

se odehrál v rámci letních Olympijských her se v Berlíně první basketbalový zápas.

POZVÁNKA OBRAZEM