EKONOMIKA / Podniky

4. 7. 2012 6:51:00

V červnu se počet insolvenčních návrhů meziměsíčně nepatrně snížil

V červnu 2011 bylo podáno celkem 2619 insolvenčních návrhů, z toho bylo 611 insolvencí u právnických osob a podnikatelů a 2008 u nepodnikatelů.

Celkový počet návrhů se tak meziměsíčně snížil, v květnu jich bylo podáno 2652. Meziročně však počet návrhů stoupl, v červnu 2011 jich bylo podáno celkem 2154.

Mezi největší firmy, které se v červnu 2012 ocitly v insolvenci, patří společnost BGS Levi Czech, Pilsen Steel, Bohemia Print a HT Trading. Ve společnosti Pilsen Steel byla dokonce zastavena výroba z důvodu zastavení dodávek technologických zdrojů a od 15. června byli zaměstnanci doma.

Stejně jako v červnu 2011 je nejvyšší počet insolvencí na 1000 registrovaných firem v Moravskoslezském kraji a tento počet se dokonce meziročně zvýšil. Situace se zhoršila v Ústeckém kraji, který se v meziročním srovnání vyšvihl na druhou příčku pomyslného žebříčku (v červnu 2011 byl až na pátém místě). Třetí nejvyšší počet insolvencí na 1000 firem má stejně jako před rokem Olomoucký kraj, následuje kraj Jihomoravský a Královéhradecký. Naopak nejlépe si stejně jako loni stojí Středočeský kraj, kde je dlouhodobě počet insolvencí na 1000 registrovaných firem nejnižší.

Způsobem řešení úpadku firem je konkurz nebo reorganizace. Konkurs je způsob řešení úpadku spočívající v tom, že na základě rozhodnutí o prohlášení konkursu jsou zjištěné pohledávky věřitelů poměrně uspokojeny. Konkurzů bylo v červnu 2012 prohlášeno 161, z toho počet konkurzů živnostníků činil 43.

Celkový počet konkurzů je za leden až červen 2012 srovnatelný s pololetím loňského roku (klesl o 2 %). Roste však počet živnostenských firem v konkurzu. Za šest měsíců roku 2012 je jejich počet proti pololetí 2011 vyšší o 12,7 procenta.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

AUTO JENA - více než 25 let zkušeností

Provádíme věškeré opravy automobilů, a to zejména mechanické, autoelektrikářské, tuningové, ale i karosářské a lakýrnické. Přestavujeme osobní automobily na propan-butan, montujeme zabezpečovací zařízení do vozidel, zajišťujeme plnohodnotný pneuservis.
Lomná č.836, Frenštát p.Rad., www.autojena.cz

Nástrojárna a lisovna ROSTRA s.r.o.
Nástrojárna :: Lisování plechových dílů :: Soustružení

Nabízíme konstrukci a výrobu nástrojů pro lisování plechových dílů, konstrukci a výrobu přípravků, jednoúčelových strojů a jejich částí, upínacích přípravků pro výrobní linky, konstrukci a výrobu vstřikovacích forem na plasty a lisování malých i velkých sérií plechových výlisků. www.rostra.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kulturní léto zpestří prázdninové dny ve Valašském Meziříčí

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí připravuje na letní měsíce červenec a srpen další ročník Valašskomeziříčského kulturního léta.

Post

Ve Valašském Meziříčí v srpnu nepoteče teplá voda

Opravy a nezbytná údržba technologií si vyžádají odstávku teplé vody. Ta je ve Valašském Meziříčí naplánována na 9. až 12. srpna 2015.

Post

Vsetínský filmový frgál rozdával ceny hlasujícím návštěvníkům kina Vatra

Ve čtvrtek 25. června proběhlo v kině Vatra pololetní slosování hlasovacích lístků druhého ročníku soutěže Vsetínský filmový frgál - cena diváků pro j

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.forestrade.cz www.autojena.cz www.reton.cz www.rostra.cz Dagmar Tylčerová - účetní kancelář