EKONOMIKA / Podniky
4. 7. 2012 6:51:00
V červnu se počet insolvenčních návrhů meziměsíčně nepatrně snížil

Ilustrační foto.
Foto: Archiv redakce
Sdílet článek

  Facebook
  Twitter
  Google
  Linkuj.cz
  Jagg.cz
  Digg

V červnu 2011 bylo podáno celkem 2619 insolvenčních návrhů, z toho bylo 611 insolvencí u právnických osob a podnikatelů a 2008 u nepodnikatelů.

Celkový počet návrhů se tak meziměsíčně snížil, v květnu jich bylo podáno 2652. Meziročně však počet návrhů stoupl, v červnu 2011 jich bylo podáno celkem 2154.

Mezi největší firmy, které se v červnu 2012 ocitly v insolvenci, patří společnost BGS Levi Czech, Pilsen Steel, Bohemia Print a HT Trading. Ve společnosti Pilsen Steel byla dokonce zastavena výroba z důvodu zastavení dodávek technologických zdrojů a od 15. června byli zaměstnanci doma.

Stejně jako v červnu 2011 je nejvyšší počet insolvencí na 1000 registrovaných firem v Moravskoslezském kraji a tento počet se dokonce meziročně zvýšil. Situace se zhoršila v Ústeckém kraji, který se v meziročním srovnání vyšvihl na druhou příčku pomyslného žebříčku (v červnu 2011 byl až na pátém místě). Třetí nejvyšší počet insolvencí na 1000 firem má stejně jako před rokem Olomoucký kraj, následuje kraj Jihomoravský a Královéhradecký. Naopak nejlépe si stejně jako loni stojí Středočeský kraj, kde je dlouhodobě počet insolvencí na 1000 registrovaných firem nejnižší.

Způsobem řešení úpadku firem je konkurz nebo reorganizace. Konkurs je způsob řešení úpadku spočívající v tom, že na základě rozhodnutí o prohlášení konkursu jsou zjištěné pohledávky věřitelů poměrně uspokojeny. Konkurzů bylo v červnu 2012 prohlášeno 161, z toho počet konkurzů živnostníků činil 43.

Celkový počet konkurzů je za leden až červen 2012 srovnatelný s pololetím loňského roku (klesl o 2 %). Roste však počet živnostenských firem v konkurzu. Za šest měsíců roku 2012 je jejich počet proti pololetí 2011 vyšší o 12,7 procenta.


Autor / zdroj: Mediafax

REKLAMA
 
Společnost poskytuje pronájem ledové plochy a palubovky ve sportovním areálu Na Lapači firmám i veřejnosti, pronájem fotbalového hřiště v centru města, nabízí uspořádání sportovních akcí "na klíč". www.vsetinskasportovni.cz

 
Specializovaná prodejna moravských i zahraničních vín lahvových i sudových od renomovaných vinařství.Prodej dopňků, dárkové kazety, poukázky. Prodej sýrů od regionálních dodavatelů. Pořádání degustací. www.vinotekaufrantiska.cz

 
Celoroční hotel pro psy. Rodinné, klidné prostředí v přírodě Valašska. Celodenní pohyb psů ve výbězích. Škola pro psy i štěňata, výcvik psů i denní hlídání v nepřítomnosti majitele. Ubytování dle dohody ve vytápěné budově i venku.
www.hotelpropsypodjunakovem.cz

 
Navštivte náš nový portál, který přináší nabídky zaměřené výhradně na pobyty, výlety a cestování se slevou 40% a více. Cestujte více – plaťte méně!!!

 
Nabízíme komplexní servis v oblasti poradenství, dodávek, správy a auditování výpočetní a kancelářské techniky jak firmám tak domácnostem na Vsetínsku. Rádi Vás nezávazně navštívíme a probereme možnosti naší spolupráce. www.ktronic.cz

 
Úžasný relax, romantický víkend či pohodová rodinná dovolená v samotném centru městečka Štramberk.

 
Internetový obchod s vínem společnosti ViP Pšeja Zlín, vino-partner.cz – specialista na moravská vína.

 
Jedinečné výhledy, klidné prostředí, luxusní terasy, francouzská okna. Tel: 775 305 212, www.refima.cz.

KOMENTÁŘE
 
REGIONÁLNÍ PARTNER
 

Copyright © 2003-2009 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese redakce@regiony24.cz.