EKONOMIKA / Podniky

V červnu se počet insolvenčních návrhů meziměsíčně nepatrně snížil

4. 7. 2012 6:51:00

V červnu 2011 bylo podáno celkem 2619 insolvenčních návrhů, z toho bylo 611 insolvencí u právnických osob a podnikatelů a 2008 u nepodnikatelů.

Celkový počet návrhů se tak meziměsíčně snížil, v květnu jich bylo podáno 2652. Meziročně však počet návrhů stoupl, v červnu 2011 jich bylo podáno celkem 2154.

Mezi největší firmy, které se v červnu 2012 ocitly v insolvenci, patří společnost BGS Levi Czech, Pilsen Steel, Bohemia Print a HT Trading. Ve společnosti Pilsen Steel byla dokonce zastavena výroba z důvodu zastavení dodávek technologických zdrojů a od 15. června byli zaměstnanci doma.

Stejně jako v červnu 2011 je nejvyšší počet insolvencí na 1000 registrovaných firem v Moravskoslezském kraji a tento počet se dokonce meziročně zvýšil. Situace se zhoršila v Ústeckém kraji, který se v meziročním srovnání vyšvihl na druhou příčku pomyslného žebříčku (v červnu 2011 byl až na pátém místě). Třetí nejvyšší počet insolvencí na 1000 firem má stejně jako před rokem Olomoucký kraj, následuje kraj Jihomoravský a Královéhradecký. Naopak nejlépe si stejně jako loni stojí Středočeský kraj, kde je dlouhodobě počet insolvencí na 1000 registrovaných firem nejnižší.

Způsobem řešení úpadku firem je konkurz nebo reorganizace. Konkurs je způsob řešení úpadku spočívající v tom, že na základě rozhodnutí o prohlášení konkursu jsou zjištěné pohledávky věřitelů poměrně uspokojeny. Konkurzů bylo v červnu 2012 prohlášeno 161, z toho počet konkurzů živnostníků činil 43.

Celkový počet konkurzů je za leden až červen 2012 srovnatelný s pololetím loňského roku (klesl o 2 %). Roste však počet živnostenských firem v konkurzu. Za šest měsíců roku 2012 je jejich počet proti pololetí 2011 vyšší o 12,7 procenta.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Volební strany na Rožnovsku už mají svá čísla

Jedenáct volebních stran, které budou usilovat o voličské hlasy v podzimních komunálních volbách, už zná své pořadí na hlasovacích lístcích. Dnes dopoledne proběhlo na rožnovském registračním úřadě (MěÚ Rožnov) losování.

Mláďata rorýsů neodletěla. Rožnovští je nechali převézt do záchranné stanice

Čtyři mládaťa rorýsů obecných neodletěla společně s ostatními do svých zimovišť. Město Rožnov je ve spolupráci se Správou CHKO Beskydy odchytilo a převezlo do Stanice pro záchranu živočichů v Bartošovicích na Moravě.

Hradozámecká noc nejen na zámku Kunštát, ale i na dalších památkách Moravy a Slezska

Již pátý ročník Hradozámecké noci se uskuteční v sobotu 30. srpna 2014 na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu, ale i na památkových objektech, které spravují další vlastníci. Bohatý program čeká návštěvníky Státního zámku Kunštát, který je letos „vlajkovou lodí“ Hradozámecké noci.

Letní kino ve Valašském Meziříčí začíná promítat už ve středu

Letní kino ve Valašském Meziříčí hlásí návrat. Ale ne tak ledajaký. V minulých letech nebylo možné kvůli nevyhovující a zastaralé promítací technice a nedostatku klasických 35mm filmových kopií promítat aktuální filmové tituly. To se ale letos mění.

DOPORUČUJEME

RETON,spol. s r.o., průmyslové LCD, dárkové sklo, pískování
Prodáváme průmyslové LCD monitory. Provádíme renovace monitorů LCD z herních automatů. Prodáváme ručně foukané i lisované sklo na které můžeme vypískovat firemní logotypy a výročí. www.reton.cz
AUTO JENA - více než 25 let zkušeností
Provádíme věškeré opravy automobilů, a to zejména mechanické, autoelektrikářské, tuningové, ale i karosářské a lakýrnické. Přestavujeme osobní automobily na propan-butan, montujeme zabezpečovací zařízení do vozidel, zajišťujeme plnohodnotný pneuservis.
Lomná č.836, Frenštát p.Rad., www.autojena.cz
Nástrojárna a lisovna ROSTRA s.r.o.
Nástrojárna :: Lisování plechových dílů :: Soustružení
Nabízíme konstrukci a výrobu nástrojů pro lisování plechových dílů, konstrukci a výrobu přípravků, jednoúčelových strojů a jejich částí, upínacích přípravků pro výrobní linky, konstrukci a výrobu vstřikovacích forem na plasty a lisování malých i velkých sérií plechových výlisků. www.rostra.cz
Petr Galda - nátěry a malby
Nátěry střech, konstrukcí, fasád, podlah, bezpečnostní značení dle ČSN, nátěry stolařských a tesařských výrobků, klasické malby a nátěry, protipožární nátěry.
www.galdapetr.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

Dagmar Tylčerová - účetní kancelář www.galdapetr.cz www.autojena.cz www.reton.cz www.rostra.cz