EKONOMIKA / Podniky

4.7.2012

V červnu se počet insolvenčních návrhů meziměsíčně nepatrně snížil

V červnu 2011 bylo podáno celkem 2619 insolvenčních návrhů, z toho bylo 611 insolvencí u právnických osob a podnikatelů a 2008 u nepodnikatelů.

Celkový počet návrhů se tak meziměsíčně snížil, v květnu jich bylo podáno 2652. Meziročně však počet návrhů stoupl, v červnu 2011 jich bylo podáno celkem 2154.

Mezi největší firmy, které se v červnu 2012 ocitly v insolvenci, patří společnost BGS Levi Czech, Pilsen Steel, Bohemia Print a HT Trading. Ve společnosti Pilsen Steel byla dokonce zastavena výroba z důvodu zastavení dodávek technologických zdrojů a od 15. června byli zaměstnanci doma.

Stejně jako v červnu 2011 je nejvyšší počet insolvencí na 1000 registrovaných firem v Moravskoslezském kraji a tento počet se dokonce meziročně zvýšil. Situace se zhoršila v Ústeckém kraji, který se v meziročním srovnání vyšvihl na druhou příčku pomyslného žebříčku (v červnu 2011 byl až na pátém místě). Třetí nejvyšší počet insolvencí na 1000 firem má stejně jako před rokem Olomoucký kraj, následuje kraj Jihomoravský a Královéhradecký. Naopak nejlépe si stejně jako loni stojí Středočeský kraj, kde je dlouhodobě počet insolvencí na 1000 registrovaných firem nejnižší.

Způsobem řešení úpadku firem je konkurz nebo reorganizace. Konkurs je způsob řešení úpadku spočívající v tom, že na základě rozhodnutí o prohlášení konkursu jsou zjištěné pohledávky věřitelů poměrně uspokojeny. Konkurzů bylo v červnu 2012 prohlášeno 161, z toho počet konkurzů živnostníků činil 43.

Celkový počet konkurzů je za leden až červen 2012 srovnatelný s pololetím loňského roku (klesl o 2 %). Roste však počet živnostenských firem v konkurzu. Za šest měsíců roku 2012 je jejich počet proti pololetí 2011 vyšší o 12,7 procenta.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Motocykly SWM!!! novinka na českém trhu!!!

SWM motorky jsou italské značkové motocykly v segmentu supermoto, enduro, vintage Cafe Racer. Prodejce Petr Olšar, Vigantice 277, www.swm-moto.cz.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna - stabilní zdravotní pojišťovna

Pro pojištěnce ČPZP nabízíme zajímavé bonusové programy pro muže, děti i ženy, slevové programy u partnerů, příspěvky na prevenci, výhodné sazby cestovního pojištění. Registrujte se na kterékoliv pobočce, nebo on-line. www.cpzp.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Podoba nové sportovní haly ve Valašském Meziříčí se rýsuje

Přípravy na novou sportovní halu ve Valašském Meziříčí pokračují. V úterý předložila pracovní skupina pro zpracování výstavby sportovní haly základní

Post

Jurkovičova rozhledna zve na večerní výhledy

V sobotu 23. července se od 21:30 do 23:30 hodin otevře Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci. Zájemcům se tak naskytne možnost podívat se na noční m

Post

Na Pustevnách se bude pomáhat handicapovaným. Pohybem

Od úterý 5. do pátku 8. července vždy od 10 do 18 hod. může každý pomoci svým pohybem handicapovaným, kteří se zapojili do projektu Nezastavitelní. Je

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

http://www.cpzp.cz DŘEVOVÝROBA PETR OLŠAR Motocykly  SWM