SPORT / Ostatní sporty

Popis: Rodačka z Rožnova pod Radhoštěm Vendula Krupová se v Kanadě stala mistryní světa.
Rodačka z Rožnova pod Radhoštěm Vendula Krupová se v Kanadě stala mistryní světa.
14.11.2018

Rožnovanka Vendula Krupová je mistryní světa

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Rožnov se může pochlubit čerstvou mistryní světa. Vendula Krupová zvítězila na světovém šampionátu v Kanadě ve sportovním odvětví tradiční karate.

Skvělého výsledku dosáhla karatistka Vendula Krupová. Na mistrovství světa v Kanadě ve sportovním odvětví tradiční karate porazila všechny své soupeřky a stala se mistryní světa. „Je to pro ni samozřejmě obrovský úspěch, kterým navazuje na titul mistryně  ČR a vicemistryně světa z Krakowa v roce 2016. A ve stejném roce byla vyhlášena také jako sportovec roku města Rožnov pod Radhoštěm,“ uvedl tatínek úspěšné sportovkyně Lubomír Krupa.

Vendulka Krupová začala své první karate krůčky v Rožnově, oddíle Kobudo Rožnov. Po svém prvním významném úspěchu na mistrovství České Republiky – v roce 2015, 2.místo, začala Vendulka navštěvovat Akademii karate Valašské Meziříčí pod vedením reprezentačního trenéra a předsedy ČATK pana Radka Januše,5.dan.

Rok 2018 patří doposud mezi Vendulčiny nejúspěšnější, výsledkově v Národních pohárech byla vždy první v disciplíně kata, v disciplíně kata týmy vždy první místo, v kumite – kde bojovala o proti starším soupeřkám byla v národním poháru jen jednou druhá a dvakrát první. Na mistrovství republiky Vendulka dosáhla na dva mistrovské tituly v disciplíně kata a kata týmy, v disciplíně kumite dosáhla na třetí místo, kde trocha smůly ji neumožnila se poprat o titul ve finále,“ vypočítal letošní úspěchy své dcery Lubomír Krupa.

Mistrovství světa v Tradičním Karate se letos odehrálo v městě St. John’s v Kanadě. „Vendulka, která je již součástí dětské reprezentace ČR od roku 2016, se měla možnost zúčastnit šampionátu v Kanadě, i když účast byla velmi nákladná. A to díky svým předchozím výsledkům a také díky aktivitě svých rodičů, významné podpoře města Rožnov a sponzorským darům. Vendulka (12let) soutěžila v kategorii děvčat 12-13let – páté až třetí kyu. Tato kategorie mezi sebou soutěžila v disciplíně kata, kde závodník simuluje vybranou techniku společně s protivníkem (Jde o stínový způsob boje s několika imaginárními soupeři). Skupina pěti rozhodčích následně určí vítěze, který postupuje dál. Prohraný v soutěži končí. Vendulka postupně vyřadila všechny své soupeřky a ve finále porazila i svou předchozí přemožitelku z MS Krakow 2016  polku W. Krawiec. Polsko je nejsilnější zemí v Tradičním Karate, kde členskou základnu tvoří přes 30 000 členů. Vendulka, dle trenérky sensei Zuzany Galdové,2.dan, ukázala své nejlepší kata – Heian Sandan, vyhrála celý šampionát a stala se „dětským mistrem světa“ ve své kategorii,“ popsal průběh šampionátu Lubomír Krupa.

Vendulčin závodní rok ještě ale nekončí, ke konci listopadu ji ještě čeká světový pohár v Litvě, kde již jede jako mistr světa 2018 a bude startovat za ČR v třech disciplínách, kata, kata týmy a kumite. Lze předpokládat, že konkurence bude velmi vysoká, díky vzdálenosti a dostupnosti Litvy z okolních evropských zemí. A na konci roku Vendulka bude usilovat o vyšší pás,“ uzavřel Lubomír Krupa.

Autor / zdroj: Tomáš Gross

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

K úctyhodným 105. narozeninám popřál Františku Hamadovi hejtman Jiří Čunek

Františku Hamadovi z Kunovic, který 6. června ve vynikající formě oslavil 105 let, přijel popřát i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Připili si červ

Post

Festival Valašský špalíček slibuje big beatovou retro jízdu i nové projekty legendárních rockerů

Valašské Meziříčí již nedočkavě vyhlíží 37. ročník Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček, jež se v malebném prostředí zámku Žerotínů uskuteční 2

Post

Valašskomeziříčský elektromobil má speciální SPZ

Vozidlo Hyundai Ioniq, které ve své flotile využívá valašskomeziříčská radnice, má novou registrační značku určenou pro automobily s alternativním poh

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA