KULTURA / Výstavy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
22.8.2018

Výstava na zámku Kinských přiblíží, jak se využívalo a konopí a čemu slouží dnes

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

V zámku Kinských ve Valašském Meziříčí se můžete těšit na zajímavou výstavu o tradiční technické plodině s všestranným využitím.

V současné době se konopí dostává opět do popředí zájmu, ale stále je veřejností vnímáno ne jako přadná rostlina, ale jako nebezpečná droga. Na nové výstavě se dozvíte, jak se konopí využívalo v minulosti a k čemu slouží dnes. Uvidíte historické předměty ze sbírek Muzea regionu Valašsko i exponáty zapůjčené ze soukromých sbírek a Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Chybět nebudou ani současné výrobky, které jsou k dostání na českém trhu.

Pro školy je připraven lektorský program s názvem Nebojme se konopí,“ uvádí kurátorka výstavy Barbora Sasáková.

Výstava potrvá od 28. srpna až do 11. listopadu.

Autor / zdroj: Jana K. Bajanová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Stav krajských silnic na Zlínsku se i nadále zlepšuje

Poslední hodnocení stavu povrchu vozovek silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji potvrdilo dlouhodobý trend postupného mírného zlepšování jejich kva

Post

Rožnovanka Vendula Krupová je mistryní světa

Rožnov se může pochlubit čerstvou mistryní světa. Vendula Krupová zvítězila na světovém šampionátu v Kanadě ve sportovním odvětví tradiční karate.

Post

Masarykovo náměstí ozdobí vánoční strom a betlém

Rožnovské Masarykovo náměstí ozdobí na konci listopadu vánoční strom a betlém. Desetimetrový smrk ztepilý věnovala městu rodina Mrhálkova z Vigantic.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě