AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
23.8.2018

Opravy v rožnovských školách finišují. Radnice na ně vyčlenila téměř pět milionů korun

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Začátek školního roku se blíží. A s ním také ukončení oprav, které každoročně během prázdnin ve svých mateřských a základních školách realizuje rožnovská radnice. Tak letos na potřebné opravy vyčlenila téměř pět milionů korun.

Opravy střech, podlah osvětlení nebo oplocení školského areálu. To je jen část prací, které prostřednictvím dodavatelských firem realizuje rožnovská radnice ve svých školských zařízeních.

„Letní prázdniny jsou jediným obdobím, kdy můžeme v objektech škol a školek kromě pravidelné údržby dělat také větší opravy. U mateřských škol jde zejména o opravu střech, říms a hromosvodů (MŠ 1. máje 864), o opravu oplocení a opravy podlah či servis oken a dveří (MŠ Tylovice) nebo výměnu osvětlení a podhledů (MŠ 5. května). Celkem půjde do oprav v mateřských školách 2,75 milionu korun,“ vypočítal referent odboru správy majetku Radek Schmied.

„U základních škol je situace podobná. Opravili jsme mimo jiné osvětlení, střechu altánu a podlahovou krytinu u ZŠ Koryčanské Paseky, provedli jsme částečnou rekonstrukci vodoinstalace u ZŠ Záhumení, nově byly natřeny radiátory a vyměněn odpad u ZŠ Videčská a u ZŠ 5. května bylo vyměněno osvětlení, zrekonstruován hromosvod a opraveny byly i některé podlahové krytiny,“ doplnil Radek Schmied s tím, že investice do oprav v základních školách stály 1,87 milionu korun.

„Město pravidelně investuje do oprav a inovací ve svých (nejen školských) budovách s přihlédnutím k prioritám, jaké opravy ta či ona škola nebo budova aktuálně potřebuje. Poslední dvě školy, které nutně potřebují větší rekonstrukci, jsou ZŠ Záhumení a MŠ Koryčanské Paseky. Do budov těchto škol jsme dlouhodobě nemohli investovat z důvodu soudního sporu o vlastnictví objektů se společností IPR. Soud naštěstí rozhodl o tom, že budovy obou škol jsou ve vlastnictví města a tak do rozpočtu na rok 2019 budeme počítat s částkou, která pokryje jejich generální opravu,“ uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Autor / zdroj: Tomáš Gross

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ledové království znovu nabízí nádherné sochy z ledu a sněhu

V areálu Camping Rožnov opět můžete sledovat do 24. února nádherné sochy z ledu a sněhu. O vybraných víkendech se navíc můžete těšit na živou hudbu.

Post

Na vsetínském zámku jsou k vidění hole, modrotisk, ale i plastiky či reliéfy

Muzeum regionu Valašsko zve do vsetínského zámku na výstavu lidové dřevořezby.

Post

Vánoční stromky stačí složit k popelnici. Rožnov je štěpkuje na dřevní hmotu

Co s vánočním stromkem je otázkou u řady domácností především v panelové zástavbě. Město Rožnov již několik let použité stromky sváží a štěpkuje na dř

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA