CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště.
Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště.
13.10.2018

Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Děti ve Valašském Meziříčí se mohou těšit z nového dětského hřiště, které vzniklo na bývalé asfaltové ploše v ulici Zašovská. Nové Oranžové hřiště ve středu 10. října slavnostně otevřeli starosta Robert Stržínek, místostarostové Josef Vrátník, Yvona Wojaczková a zástupci Nadace ČEZ.

Hřiště s novými atrakcemi, které přišlo bezmála na 1,2 milionu korun a na které přispěla Nadace ČEZ částkou 250 tisíc, již slouží veřejnosti.

„Ukazuje se, že člověk musí být vytrvalý. Nadaci ČEZ jsme o dotaci žádali celkem čtyřikrát v průběhu posledních několika let a napočtvrté to konečně vyšlo. Je logické, že se snažíme získávat dotační peníze, protože jejich přínos pro rozpočet je citelný. Mám velkou radost z toho, že vše dopadlo dobře,“říká s úsměvem starosta Robert Stržínek a dodává:

„Nové hřiště je také jakousi satisfakcí obyvatelům tohoto sídliště za Rákosníčkovo hřiště, které před nedávnem vyrostlo na Vyhlídce. Spousta lidí právě i z této lokality hlasovala pro jeho výstavbu. Proto jsme se rozhodli z peněz města a s podporou společnosti ČEZ toto hřiště postavit právě v této lokalitě.

„Pokud můžeme něco udělat pro ty nejmenší, máme o to větší radost. Každoročně se snažíme vylepšovat prostředí pro jejich volný čas a doufám, že se dětem nové hřiště líbí. V současné době máme na území města 45 dětských hřišť. Jsme připraveni budovat další nová hřiště a stávající se chystáme průběžně revitalizovat,“ řekla místostarostka města Yvona Wojaczková.

Stavba nového hřiště začala v polovině dubna a hotovo bylo 11. července. Součástí prací bylo také vybourání stávající asfaltové plochy a odstranění silné betonové zdi.

Autor / zdroj: Renata Votrubová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ledové království znovu nabízí nádherné sochy z ledu a sněhu

V areálu Camping Rožnov opět můžete sledovat do 24. února nádherné sochy z ledu a sněhu. O vybraných víkendech se navíc můžete těšit na živou hudbu.

Post

Na vsetínském zámku jsou k vidění hole, modrotisk, ale i plastiky či reliéfy

Muzeum regionu Valašsko zve do vsetínského zámku na výstavu lidové dřevořezby.

Post

Vánoční stromky stačí složit k popelnici. Rožnov je štěpkuje na dřevní hmotu

Co s vánočním stromkem je otázkou u řady domácností především v panelové zástavbě. Město Rožnov již několik let použité stromky sváží a štěpkuje na dř

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA