CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště.
Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště.
13.10.2018

Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Děti ve Valašském Meziříčí se mohou těšit z nového dětského hřiště, které vzniklo na bývalé asfaltové ploše v ulici Zašovská. Nové Oranžové hřiště ve středu 10. října slavnostně otevřeli starosta Robert Stržínek, místostarostové Josef Vrátník, Yvona Wojaczková a zástupci Nadace ČEZ.

Hřiště s novými atrakcemi, které přišlo bezmála na 1,2 milionu korun a na které přispěla Nadace ČEZ částkou 250 tisíc, již slouží veřejnosti.

„Ukazuje se, že člověk musí být vytrvalý. Nadaci ČEZ jsme o dotaci žádali celkem čtyřikrát v průběhu posledních několika let a napočtvrté to konečně vyšlo. Je logické, že se snažíme získávat dotační peníze, protože jejich přínos pro rozpočet je citelný. Mám velkou radost z toho, že vše dopadlo dobře,“říká s úsměvem starosta Robert Stržínek a dodává:

„Nové hřiště je také jakousi satisfakcí obyvatelům tohoto sídliště za Rákosníčkovo hřiště, které před nedávnem vyrostlo na Vyhlídce. Spousta lidí právě i z této lokality hlasovala pro jeho výstavbu. Proto jsme se rozhodli z peněz města a s podporou společnosti ČEZ toto hřiště postavit právě v této lokalitě.

„Pokud můžeme něco udělat pro ty nejmenší, máme o to větší radost. Každoročně se snažíme vylepšovat prostředí pro jejich volný čas a doufám, že se dětem nové hřiště líbí. V současné době máme na území města 45 dětských hřišť. Jsme připraveni budovat další nová hřiště a stávající se chystáme průběžně revitalizovat,“ řekla místostarostka města Yvona Wojaczková.

Stavba nového hřiště začala v polovině dubna a hotovo bylo 11. července. Součástí prací bylo také vybourání stávající asfaltové plochy a odstranění silné betonové zdi.

Autor / zdroj: Renata Votrubová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Stav krajských silnic na Zlínsku se i nadále zlepšuje

Poslední hodnocení stavu povrchu vozovek silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji potvrdilo dlouhodobý trend postupného mírného zlepšování jejich kva

Post

Rožnovanka Vendula Krupová je mistryní světa

Rožnov se může pochlubit čerstvou mistryní světa. Vendula Krupová zvítězila na světovém šampionátu v Kanadě ve sportovním odvětví tradiční karate.

Post

Masarykovo náměstí ozdobí vánoční strom a betlém

Rožnovské Masarykovo náměstí ozdobí na konci listopadu vánoční strom a betlém. Desetimetrový smrk ztepilý věnovala městu rodina Mrhálkova z Vigantic.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě