CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště.
Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště.
13.10.2018

Ve Valašském Meziříčí otevřeli nové Oranžové hřiště

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Děti ve Valašském Meziříčí se mohou těšit z nového dětského hřiště, které vzniklo na bývalé asfaltové ploše v ulici Zašovská. Nové Oranžové hřiště ve středu 10. října slavnostně otevřeli starosta Robert Stržínek, místostarostové Josef Vrátník, Yvona Wojaczková a zástupci Nadace ČEZ.

Hřiště s novými atrakcemi, které přišlo bezmála na 1,2 milionu korun a na které přispěla Nadace ČEZ částkou 250 tisíc, již slouží veřejnosti.

„Ukazuje se, že člověk musí být vytrvalý. Nadaci ČEZ jsme o dotaci žádali celkem čtyřikrát v průběhu posledních několika let a napočtvrté to konečně vyšlo. Je logické, že se snažíme získávat dotační peníze, protože jejich přínos pro rozpočet je citelný. Mám velkou radost z toho, že vše dopadlo dobře,“říká s úsměvem starosta Robert Stržínek a dodává:

„Nové hřiště je také jakousi satisfakcí obyvatelům tohoto sídliště za Rákosníčkovo hřiště, které před nedávnem vyrostlo na Vyhlídce. Spousta lidí právě i z této lokality hlasovala pro jeho výstavbu. Proto jsme se rozhodli z peněz města a s podporou společnosti ČEZ toto hřiště postavit právě v této lokalitě.

„Pokud můžeme něco udělat pro ty nejmenší, máme o to větší radost. Každoročně se snažíme vylepšovat prostředí pro jejich volný čas a doufám, že se dětem nové hřiště líbí. V současné době máme na území města 45 dětských hřišť. Jsme připraveni budovat další nová hřiště a stávající se chystáme průběžně revitalizovat,“ řekla místostarostka města Yvona Wojaczková.

Stavba nového hřiště začala v polovině dubna a hotovo bylo 11. července. Součástí prací bylo také vybourání stávající asfaltové plochy a odstranění silné betonové zdi.

Autor / zdroj: Renata Votrubová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

K úctyhodným 105. narozeninám popřál Františku Hamadovi hejtman Jiří Čunek

Františku Hamadovi z Kunovic, který 6. června ve vynikající formě oslavil 105 let, přijel popřát i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Připili si červ

Post

Festival Valašský špalíček slibuje big beatovou retro jízdu i nové projekty legendárních rockerů

Valašské Meziříčí již nedočkavě vyhlíží 37. ročník Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček, jež se v malebném prostředí zámku Žerotínů uskuteční 2

Post

Valašskomeziříčský elektromobil má speciální SPZ

Vozidlo Hyundai Ioniq, které ve své flotile využívá valašskomeziříčská radnice, má novou registrační značku určenou pro automobily s alternativním poh

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA