AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
15.11.2018

Stav krajských silnic na Zlínsku se i nadále zlepšuje

ZLÍNSKÝ KRAJ

Poslední hodnocení stavu povrchu vozovek silnic II. a III. třídy ve Zlínském kraji potvrdilo dlouhodobý trend postupného mírného zlepšování jejich kvality. Průměrná známka za celý kraj se posunula z loňské hodnoty 3,53 na novou hodnotu 3,38.

„Už téměř polovina hodnocených vozovek patří do kategorie výborný, dobrý nebo vyhovující. Navíc ubývá úseků ve stavu nevyhovujícím nebo havarijním,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Průměrná „známka“ celokrajského hodnocení stavu povrchu vozovek II. a III. třídy na pětibodové stupnici k 30. 9. 2018 činí 3,38. V porovnání s předchozím rokem (3,53) i ve víceletém časovém srovnání jde o postupné mírné zlepšování. Nejlepší vozovky II. a III. třídy měly při letošní bilanci okresy Kroměříž (hodnocení 3,29) a Vsetín (hodnocení 3,39). Okres Kroměříž má současně největší délku silnic s novým povrchem a hodnocením „výborný“ (89 km).

„Těší nás, že známka hodnocení zase o kousek poskočila k lepším hodnotám. Na prioritní síti v délce 428 km, která propojuje významnější města kraje, je situace ještě lepší. Na těchto silnicích nám vychází známka 2,58. Myslím, že se na stavu krajských silnic postupně projevují čerpané dotace z evropských fondů i ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Také Zlínský kraj nám v průběhu tohoto roku zvýšil prostředky o téměř 50 milionů korun, které jsme mohli použít hlavně na další plošné obnovy povrchů vozovek. V neposlední řadě se na zlepšování kvality silnic podepisuje i počasí, konkrétně mírnější průběh posledních zimních sezon. Doufám, že tento příznivý trend bude pokračovat. Nyní již intenzivně připravujeme projektové žádosti v rámci programu IROP na dalších sedm silničních rekonstrukcí o celkové délce 32 kilometrů,“ uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislav Malý.

ŘSZK zadává nezávislé hodnocení stavu povrchu vozovek II. a III. třídy (tedy silnic ve vlastnictví Zlínského kraje) každoročně. Zpracovatelem posudku byla specializovaná firma PavEx Consulting Brno. Stav povrchu vozovek se hodnotí podle kritérií daných technickým předpisem TP 87. Vozovky jsou podle svého technického stavu zařazovány do pěti skupin: 1 - výborný stav, 2 - dobrý stav, 3 - vyhovující stav, 4 - nevyhovující stav, 5 - havarijní stav.

Autor / zdroj: Adéla Kousalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zažijte velký Bolšoj balet Louskáček ve vsetínském kině Vatra

Nenechte si ujít velký Bolšoj balet Louskáček, který vás naladí na vánoční vlnu. Na programu je v neděli 23. prosince od 15.45 hodin v kině Vatra ve V

Post

V areálu golfu v Rožnově jsou strojově upraveny tratě pro běžkování

Přes dva kilometry běžkařských tras jsou (nejen) na víkend upraveny v golfovém areálu v Rožnově pod Radhoštěm. Na své si přijdou příznivci klasického

Post

Přestřelku Kladna se Vsetínem rozhodly Zikmundovy dva góly ze třetí části

Kladno začalo proti útočnému Vsetínu velmi dobře a díky trefě Tomáše Plekance šlo rychle do vedení. Po soupeřově srovnání vrátil Rytířům vedení Daniel

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA