KULTURA / Vánoce

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
12.11.2019

Při rozsvěcování vánočního stromu Otrokovičtí pomohou potřebným

OTROKOVICE

Příležitost k setkání se svými blízkými, přáteli a známými v předvánočním čase opět poskytne akce „Rozsvícení vánočního stromu“. Stejně jako v minulých letech bude událost doprovázena charitativní akcí „Otrokovice pomáhají potřebným“. Tato oblíbená akce se uskuteční v pátek 29. listopadu na náměstí 3. května před budovou Otrokovické BESEDY.

„Již po dvanácté se uskuteční při  „Rozsvícení vánočního stromu“ charitativní akce, jejíž výtěžek poputuje potřebným. Město Otrokovice s přispěním otrokovické Naděje uspořádalo veřejnou sbírku, která bude probíhat dvěma formami, jednak prodejem občerstvení při rozsvěcování vánočního stromu a současně formou shromažďování příspěvků na bankovním účtu. Město Otrokovice vloží jako vstupní kapitál na nákup surovin sto třicet tisíc korun,“ uvedla starostka Hana Večerková. O rozdělení výtěžku bude rozhodovat Zastupitelstvo města Otrokovice. V minulém roce byly vybrané finanční prostředky ve výši přesahující 270 tisíc korun rozděleny mezi organizace Naději, otrokovickou o. p. s., spolek Naděje, Šanci Olomouc a nadaci Národ dětem.

Uspořádat tak rozsáhlou akci, zajistit  potřebné dobrovolníky, hygienické předpisy a další nezbytné organizační záležitosti by se nepodařilo bez spolupráce s otrokovickou pobočkou Naděje. Mimo jiné klienti Naděje letos vytvořili hrníčky s nápisem „Otrokovice pomáhají potřebným“.

„Zájemci si budou moci tento hrníček zakoupit za 50 korun. I to bude příspěvek do veřejné sbírky,“ uvedl ředitel Naděje Pavel Polák. Návštěvníci se budou moci občerstvit svařeným vínem, pro děti pak bude připraven samostatný stánek s nealkoholickým punčovým čajem a dalšími pochutinami. K jídlu bude možné zakoupit grilované maso a klobásy. K zakoupenému jídlu a pro děti budou upečeny voňavé perníčky z dílny partnera akce Městské policie Otrokovice.

Náměstí v centru města ožije přípravami již v dopoledních hodinách. Jakmile bude uvařena první dávka svařeného vína, budou ugrilovány první kousky masa či uzenin, začne se s prodejem. Kulturní program bude zahájen v 15 hodin žesťovým kvintetem Ivana Dřínovského a tradičně zde vystoupí žáci otrokovických základních škol.  Ve druhé části bude hrát a bavit kapela FOXY HUNTERS. Po celé odpoledne, od 15 do 19 hodin, proběhnou v prostorách Otrokovické BESEDY vánoční dílny, které organizuje a zajišťuje DDM Sluníčko. Nebude chybět ani přivítání veřejnosti zástupcem z radnice. Tentokrát se slova zhostí místostarosta Otrokovic Petr Ťopek. Ukončení programu je plánováno na 19 hodin. Prodej občerstvení bude ukončen po vyprodání zásob.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kluziště i nová edice vratných kelímků bude zpestřením Veselých vánočních hodů

Kluziště i nová edice vratných kelímků bude zpestřením Veselých vánočních hodů, které pořádá Dům kultury Vsetín ve spolupráci s Městem Vsetín od 16. d

Post

Vánoce na zámku Vsetín Adventní kouzlení a výstava baněk. Vánoční program na zámku je bohatý

Adventní čas patří k nejkrásnějším obdobím roku. Nasát kouzelnou atmosféru blížících se Vánoc budete moci i na zámku Vsetín, kde pro vás Muzeum region

Post

Advent v Rožnově: koncerty, jarmark v muzeu, ale i koledy, zimní kino a diskotéka na náměstí

Advent je za dveřmi a také letos je v Rožnově pod Radhoštěm na toto kouzelné předvánoční období připraven zajímavý a pestrý program plný tradičních, a

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA