AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
7.6.2019

K úctyhodným 105. narozeninám popřál Františku Hamadovi hejtman Jiří Čunek

KUNOVICE

Františku Hamadovi z Kunovic, který 6. června ve vynikající formě oslavil 105 let, přijel popřát i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Připili si červeným vínem, které má oslavenec rád.

„Vidím, že jste úplně zdráv a vesel. Ať Vám radost vydrží a Pán Bůh ať Vám dá hodně zdraví,“ popřál hejtman jubilantovi, který byl návštěvou překvapen a potěšen.

František Hamada se narodil před 1. světovou válkou ve Vídni, a jak sám říká: „Ve Zlínském kraji žiji teprve 101 let.“ Za německé okupace byl vězněn Gestapem, patří do skupiny veteránů druhé světové války. Po osvobození se stal uznávaným folkloristou. Podílel se na založení Hradišťanu a později primášoval legendární muzice Hudci Pondělníci.

Jak dosvědčují jeho příbuzní, František Hamada neví, co jsou nemoci, jako cukrovka nebo třeba chřipka. Jediné, co ho omezuje, je vysoký věk. Přesto se stále příležitostně schází s kapelou Pondělníci.

„Jak trávám den? Úplně jednoduše. Vstanu za deset minut sedm a dám si do mikrovlnky mléko a vánočku. Dopoledne si ještě jdu na chvíli lehnout. Za deset minut jedenáct obědvám a za deset minut čtyři večeřím. A tím to končí. Jsem televizní maniak. Večer si pustím do sluchátek rádio. Když je hezky, jdu si sednout do zahrady a o půl desáté chodím spát,“ odpověděl pan František na dotaz hejtmana, co přes den dělá.

Autor / zdroj: Helena Mráčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zámek Vsetín zve na Konopný den

Bohatý program nejen pro dospělé, ale i děti, nabídne akce s názvem Konopný den, která proběhne v sobotu 26. října na zámku Vsetín.

Post

Plánujete svatbu? Známe termíny pro rok 2020

Radní schválili termíny a místa konání svatebních obřadů v roce 2020. Kromě již tradiční obřadní síně a kaple zámku Žerotínů nabízí radnice nově také

Post

S čipovou kartou bude MHD ve Valašském Meziříčí levnější

Od pondělí 4. listopadu vejdou v platnost nové přepravní a tarifní podmínky městské hromadné dopravy ve Valašském Meziříčí a s nimi také nová povinnos

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA